Jak mądrze wybrać krótkie spodenki damskie?

Jak mądrze wybrać krótkie spodenki damskie?

Po krótkie spodenki chętnie sięgamy w okresie letnim, lecz warto wiedzieć, że mamy do czynienia z uniwersalnym elementem garderoby, który może sprawdzić się o każdej porze roku. Co więcej, spodenki mogą nosić nie tylko szczupłe panie, ale również te o pełniejszej sylwetce. Jedyne, co trzeba zrobić, to po prostu postawić na model, który będzie do nas pasował. Jak zatem wybrać coś dla siebie? Jak mądrze wybrać krótkie spodenki damskie? Podpowiadamy!

Bierzemy pod uwagę typ swojej sylwetki

Ogólnie wyróżniamy cztery podstawowe typu figury kobiecej, a każdy z nich wymaga od nas sięgnięcia po zupełnie inne rodzaje spodenek. Jeśli zatem marzy nam się zakup idealnie dobranych szortów, to lepiej mieć to na uwadze i rozważniej wybierać, po co ostatecznie sięgniemy. Dla sylwetki typu gruszka idealne będą krótkie spodenki damskie o luźniejszym kroju, ponieważ nie będą opinały szerokich bioder oraz masywnych ud. 

Przy sylwetce typu jabłko warto stawiać na szorty w wyższym stanem i luźniejszym dołem, ponieważ w ten sposób można zaznaczyć linię talii oraz podkreślić szczupłe nogi. Kobiety o sylwetce typu kolumna powinny sięgać po nieco dłuższe spodenki z marszczeniami oraz paskiem w talii, zaś panie o figurze klepsydry mają szerokie pole do popisu, ponieważ będą wyglądać świetnie w praktycznie każdym fasonie.

Stawiamy na jakościowe spodenki  

Istotne znaczenie ma również to, na jakie dokładnie produkty postawimy. Najlepiej sprawdzają się te spodenki, które produkowane są z dobrych gatunkowo materiałów. Jeśli do tego nacisk kładzie się na precyzję i jakość wykonania, to możemy być pewni, że krótkie spodenki będą nam dobrze służyć i nie zmieni się ich wygląd nawet po dłuższym użytkowaniu. Jeśli zatem będziemy szukać czegoś dla siebie, to warto zwrócić uwagę na jakość krótkich spodenek.

Nie zapominajmy o odpowiednim doborze rozmiaru 

Jeśli chcemy, by zakup był udany, to zawsze należy brać pod uwagę rozmiar krótkich spodenek. W sklepie stacjonarnym warto przymierzyć dany produkt, zaś w sklepie online warto porównać wymiary szortów z tymi, które lubimy nosić. Dzięki temu zakup będzie udany, a my nie będziemy musiały robić zwrotów.